БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПЛУВНИ СПОРТОВЕ

Новини

ПСК "Черно море" е отборен шампион на четвърти международен турнир "Talent Cup"

 

logo-swimВарненският отбор оглави отборното класиране на четвъртият международен турнир "Talent Cup" който се проведе през уикенда на закрит 50 метров басейн "Диана" в гр. София

 Тяхни подгласници останаха съгражданите им от КПС "Астери", а третото място бе завоювано от състезателите на ПК "Пирин" от гр. Благоевград. С купи бяха наградени и трите най-добри отбора в отделните възрастови групи.

Първенци на възрастова група "Златна Рибка" станаха отборът на ПК "Пирин", втори са отборът на КПС "Инвиктус" гр. Плевен, а трети останаха отборът на КПС "Астери".

КПС "Астери" оглавиха класирането за възрастова група "Весел Дефин" с подгасници отбрът на СК "Акулите" от гр. Бургас и КП "Сливен 2002".

При децата първи станаха отборът на КПС "Ирис" гр. Русе, втори и трети останаха съответно отборите на КПС "Астери" и ПК "Пирин".

Купата при най-големите участници на турнира, юноши и девойки младша възраст, вдигнаха представителите на ПСК "Черно Море", втори са отборът на КПОСК "Славия", а на трето място са отборът на гостите от Сърбия - 11.April.

Състезателите с най-добро постиежение по точките на ФИНА при момчетата и момичета в отдените възрастови групи бяха отличени с купи:

Момичета:

Златна Рибка: Никол Везенкова - ПК "Пирин" 366 т. на 100м св. стил
Весел Делфин: Калина Захариева - СК "Г.Д. Спорт" 455 т. на 200м св. стил
Деца: Гергана Стоянова - КПС "Астери" 572 т. на 50м бруст
Девойки младша: Калина Николаева - ПСК "Черно Море" 621 т. на 200м св. стил

Момчета:

Златна Рибка: Дейвид Найденов - КПС "Инвиктус" 304 т. на 100м св. стил
Весел Делфин: Илиян Вардинов - ПК "Спринт" 340 т. на 200м гръб
Деца: Виктор Христов - СК "Августа" 420 т. на 100м св. стил
Юноши младша: Калоян Левтеров 588 т. на 200м св. стил

Специални награди от организаторите бяха раздадени на плувците с най-добро постижение по точките на ФИНА в отделните възрастови групи:

Златна Рибка: Никол Везенкова - ПК "Пирин" 366 т. на 100м св. стил
Весел Делфин: Калина Захариева - СК "Г.Д. Спорт" 455 т. на 200м св. стил
Деца: Гергана Стоянова - КПС "Астери" 572 т. на 50м бруст
Юноши и Девойки младша: Калина Николаева - ПСК "Черно Море" 621 т. на 200м св. стил

Състезателката на КПС "Астери", Гергана Стоянова, подобри най-добрите постижения за деца на 50м и 100м бруст съответно с времена от 35.50 сек. и 1:17.58 мин.  

Подробни резултати от турнирът може да видите в секция резултати на сайта тук.

Партньори